• Russian

Види парканів та огорож – краса перш за все

Паркан для будинку виконує не тільки функцію захисту від сторонніх, вітру і шуму. Він так само служить елементом декоративним. Паркан є частиною фасаду і тому він повинен бути красивим і доглянутим. Кожна компанія, яка професійно займається будівництвом парканів, має в штаті дизайнера. Тенденції сучасної архітектури дивують кількістю ефектних рішень. Така категорія як 'власний смак' вимагає коригування художником, професіоналом у сфері малих архітектурних форм та екстер'єру.

Типи можливих огорож

Кованный забор

кована огорожа

коли винайшли паркан, він повинен був захищати садибу від проникнення небажаних людей. Сучасні паркани щось змінюють призначення. Тепер, огорожа приватного будинку - все менше фортифікаційна споруда, і все більше прикраса ділянки.

1. Кована огорожа

Чому народ так западає на металеву лозу, кручені вензелі і спрямовані вгору піки, зрозуміти не складно - красиво це, витончено. Пам'ятаєте знамениту байку про англійця, що пробув у Пітері всього один день? Оглянувши ковану огорожу Літнього саду, він нібито тут же відбув на батьківщину, заявивши, що саме чудове в Росії вже бачив. Солідні ковальські фірми можуть відтворити будь-яку форму історичного забору. У їх портфоліо також величезна кількість кованих сучасних візерунків. І все ж приємно усвідомлювати себе власником ексклюзиву.

Каменно-железный забор

Оптимальна висота зовнішньої кованої огорожі 1,5-2,5 м, проте технологічно реально виконати і 4-5 метрову. Секції паркану монтують на металеві, кам'яні або цегляні стовпи. У будь-якому випадку потрібно грунтовний фундамент, який розраховується на міцність. Якщо тяга до прекрасного в наявності, але морально ви не готові «відкритися», і тільки кам'яна стіна дає відчуття спокою, що ж, дозвольте собі хоча б мереживну хвіртку, вона не стане слабкою ланкою.

2. Дерев'яний паркан

Деревянный забор

Дерев'яний забор

Помічено, що в Європі найпрестижніший паркан - дерев'яний. У нас мода тільки починає озиратися в бік деревини, а стереотипи вкрай сильні. Кому-то сільський стиль огорожі здається примітивним, хтось віддає перевагу більш фундаментальні споруди. У всіх популярних книжках, наприклад, написано, що термін експлуатації дерев'яних парканів, мовляв, становить всього 5-10 років. Не вірте. Грамотно спроектована і акуратно виконана з якісного матеріалу з застосуванням сучасних засобів захисту, огорожа при належному догляді простоїть більше 30 років. Ось прийоми, якими користуються московські майстри при виготовленні елітного штахетника.

У справу йде суха деревина хвойних порід з нормованим кількістю сучків. Пиломатеріал шліфують, антисептируют, шпатлюют, домагаючись ідеальної гладкості і тільки потім фарбують все дерев'яні елементи. Обробляють просоченнями ще до монтажу. Кріплення використовують тільки оцинкований. Перед тим як забити, цвях занурюють в оліфу. Нижню частину дерев'яних стовпів смолять і обертають руберойдом. Виходить і надійно, і дуже красиво. Вертикальні рейки товщиною 19-35 мм, шириною 40-60 мм і висотою 0,5-1,5 м - гладкі як пластик. Пофарбовані в біле, вони контрастують із зеленню і квітами і виглядають досить святково.

Навіть суворе дотримання технології, однак, не скасовує регулярної забарвлення (раз в 1-3 року) і необхідності видаляти траву, яка створює підвищену вологість. Втім, гідності матеріалу змушують миритися з правдою життя. Приваблюють простота установки, виключно органічне сприйняття в сільському ландшафті, можливість легкої заміни елементів (а то і всього забору, якщо набридне), стильова багатоваріантність. Адже на штахетник світ клином не зійшовся. При певних обставинах, коли хочеться підкреслити характер основної будівлі, плоскі планки можуть поступитися місцем круглим жердин, масивного бревенчатому частоколу або, навпаки, легкому тину. Треба закрити несимпатичний пейзаж? Допоможе ячеистая огорожа-шпалери, увита квітучими клематисами. Бажано візуально збільшити територію або зробити акцент на її широких межах? Низький паркан в стилі «ранчо», як в садибі відомої гімнастки, а нині сільській жительки Лариси Латиніної; він складається тільки з стовпів і поперечини. Секції можуть бути різнокольоровими, різновеликими, що чергуються «глухий проліт - гратчастий». Суцільне заповнення прикрасять різьблені оголовки і стовпи.

3. бетонний паркан

Бетонный забор

бетонний паркан

Практично найпростіший і надійний спосіб захисту від непроханих гостей - огорожа із стандартних залізобетонних плит. Технологія проста і без викрутасів. Спочатку на землю встановлюють підстави у вигляді усіченої піраміди. У верхній частині «стакана» (так професіонали називають цю піраміду) є чотиригранний отвір. У нього-то і «встромляється» опорний стовп, з боків якого (справа і зліва) є два пази. Туди вставляється основна частина огорожі - залізобетонна плита. До речі, підстави просто встановлюються на землю - додатково закріплювати або вкопувати їх немає необхідності. Під «склянку» достатньо насипати пісок. Зрушити цю конструкцію під силу тільки бульдозера.

Ось і вся любов. Підйомний кран та кілька робітників - ось і весь підручний інструмент, який може знадобитися. Змонтують вам такий паркан буквально за 1-2 дня (досить швидко, правда?). Ваш бетонний паркан готовий до оборони вашої нерухомості.

Правда, якщо бригада робітників попадеться непитуща. А інакше ... тоді і рік можуть провозитися.

Причому, якщо будівельники не схалтурили і не зляпати паркан косенько і кривовато, то повинно вийти досить красиво. Треба сказати, плити з бетону не були обділені увагою дизайнерів. Плити бувають і гладкі, і ще в «квадратик», «крапочку», «кружечок» ... Мова, правда, все одно не повертається назвати стандартний бетонний паркан особливо елітним. Хоча в монументальності і міцності йому, безумовно, не відмовиш. З іншого боку, ціни на них цілком елітні: мінімум $ 5000-6000 (включаючи вартість установки на оточення площі в 10 соток).

4. цегляний паркан

Кирпичный забор

цегляний паркан

Набагато симпатичніше і значніше виглядає паркан з цегли. Зазвичай його споруджують так.

Насамперед будівельники приймаються за фундамент: копають траншею на глибину промерзання (для київського регіону - не менше 120 см) і роблять опалубку. Опалубка (як правило, з дерева) - це щось типу ящика без дна і кришки. Туди заливають бетон. Після того, як бетон застигне, опалубку розбивають і виймають, а грунт вирівнюють - акурат врівень з бетоном. По всій довжині майбутнього забору виходить жорстка опора, на неї, власне, і кладуть цеглу.

Так, забув сказати: в траншею ще до заливки бетону встромляють металеві або залізобетонні стовпи. Коли бетон заллють і він «схопить» стовпи, будьте впевнені - забору забезпечена додаткова стійкість. Майбутню красу стовпи не зіпсують: вони обкладаються цеглою і стають «невидимими».

Забор из кирпича и профнастила

Паркан з цегли та профнастилу

І ще одне. Якщо грунт занадто пухкий, вихід ТІЛЬКИ ОДИН (і не вірте, якщо будівельники будуть божитися, що «і так зійде»): траншею під фундамент доведеться копати на ту глибину, де починається «тверда земля». На жаль, але це може бути і 2 метри, і 3 і 10. Повторюю: іншого виходу немає. Інакше паркан «попливе» або взагалі звалиться.

І ще одне. У бетон для фундаменту або - в нашому випадку - в бетон, що заливається в опалубку, щоб було міцніше, крім цементу, піску і води додають щебінку.

Коли прийде час розплати, в рахунку будуть значитися наступні цифри. Цегляний паркан, що огороджує, наприклад, 10 соток, обійдеться в $ 12000-15000 (ціна залежить від якості цегли, висоти паркану, віддаленості вашого будинку, дачі, котеджу від Києва (або іншого великого міста) і, звичайно, особистих інтересів і амбіцій заборостроітелей ). Забір на цегляних стовпах, але з дерев'яним заповненням (та частина, яка знаходиться між стовпами), зажадає менших витрат - $ 8000-8500. Те ж саме, але з металевим (кованим) заповненням - $ 9500-9800.

архітектурний фибробетон

Архитектурный фибробетон

архітектурний фибробетон

А що, якщо ділянка межує з проїжджою частиною? Чи знайдеться щось оригінальне для захисту від шуму і пилу? Знайдеться. Просунута альтернатива нудним бетонним секціях - набірна огорожа з фібробетону. На відміну від кування, лиття і дерева матеріал новий. Елементи огорожі - а це складальні «дошки», які вставляють в пази стовпів, самі стовпи і фіксують панелі-оголовків - виробляють в заводських умовах із своєрідного «композиту». Основу сировинної суміші становить бетон, об'ємно-пофарбований, армований сталевим каркасом і посилений фібрами з поліпропіленового або скловолокна. Каркаси з дроту збільшують опірність штучного каменю на вигин і розтягнення, а мікроармування запобігає утворенню тріщин від ударних і динамічних навантажень.

Технологія заснована на методі вібролиття. Суміш заливається в спеціальні пластикові форми з завчасно укладеними каркасами. Опалубка задає конфігурацію майбутнього виробу і фактуру його поверхні. Процес ущільнення відбувається на віброплощадці (звідси назва методу), після грунтовної струсу протягом 8 годин на пропарювальної камері, і, нарешті, настає вивільнення з форм. Встановлюють паркан не раніше 6 днів від моменту розпалубки, що пов'язано з набором міцності. ВТК відбраковує елементи, які мають відхилення від заданої геометрії, шлюбом вважаються також вищербліни і стирчать дротові «хвости». Продукція з дефектами надходить у продаж зниженою ціною. Майте на увазі: на ринку зустрічається дешевий фибробетон, виконаний з порушенням технологічних правил. І якщо «чесна» некондиция ставить під сумнів зовнішній вигляд забору або накладає відомі обмеження щодо використання елементів, то вироби недобросовісних виробників - просто «ящик Пандори».

Архитектурный фибробетон

архітектурний фибробетон

Довжина секції паркану фіксована, а висота залежить від кількості укладених «дощок». Єдина умова - залишатися в межах розумного, т. Е. в стандартному варіанті не перевищує 4 м. Для більш високої огорожі проводять міцнісний розрахунок: потрібно трохи інше армування і ймовірно, інша марка бетону.

Дизайн різний. Основні кольори: червоний, коричневий, жовтий, сірий, чорний; за бажанням замовника виробники відступають від традиційної гами. Для того, щоб огорожа виглядала цікавіше, спробуйте «пограти» фактурами «мореною деревини», «пісковика», «облицювальної цегли». Візьміть, наприклад, стовпи «під цеглу», а заповнення - «дерево» (побачити такий паркан «живцем» можна в елітних районах. Якщо я не помиляюся, на Звіринці є такий). Розрахунковий термін служби фибробетона - 50 років. При цьому абсолютно ніякого догляду не потрібно, оскільки матеріал мало схильний до впливу кліматичних факторів. Забарвлення, вироблена «в масі», не вицвітає і не потребує оновлення. Нарешті, ще один «плюс»: технологічна збірка. Вона проходить в щадному для зелених насаджень режимі, без участі спецтехніки. Існують подібні паркани з фактурних фібробетонних великогабаритних панелей, але для їх монтажу потрібен автокран.

No Comments Yet.

Позвонить
+38(067)404-96-51 +38(050)213-29-73 +38(044)209-34-33

\