Стовпчики для огорожі

Стовпчики для огорожі необхідно вибирати, враховуючи специфіку забору, конструкцію і звичайно використовуваний матеріал. Стовпчики для огорожі можуть бути самі різні за розмірами і виконання. Часто використовують найпростіші і надійні залізобетонні стовпчики для огорожі. У шкільні роки ми жартували: «Ти куди після школи? У заборостроітельний інститут? ». А коли виросли і зайнялися дачами, зрозуміли, що паркани будувати - не просто. Дійсно треба мізками ворушити, що б нормальний паркан побудувати.

Види стовпів для забору

Вибір типу стовпів залежить і від фінансових можливостей і поняття «краси» у господаря. І діапазон тут - від дерев'яних Подтоварная обрубків, то цегляних з лицьової цегли з кованими елементами.

Дерев'яні стовпи прості, але на жаль, вже не дешеві (якщо їх не в сусідньому ліску «купувати») і дуже недовговічні. Навіть будучи проморенним найзлішими антисептиками, навряд чи вони більше 10 років прослужать. Якщо ви все ж вирішили використовувати дерев'яні стовпчики, то слід їх ретельно протравить розчином мідного купоросу. Тоді хоча б років на 10 -12 можете розраховувати. Тому дерев'яні стовпчики використовують в палісадниках, невисоких огорожах, тимчасових парканах.

Асбоцементні труби недорогі (відносно), достатньо технологічні і міцні, не схильні до гниття. Єдиний їхній недолік - до них важко закріпити лаги. Доводиться придумувати і вигадувати всякі хомути і обхвати. Але якщо це питання вирішується, труби з азбестоцементу - хороший вибір. Інший їх недолік такої. При установці на глинистих ґрунтах з поганим дренажем і при відсутності захисного «парасольки» на трубі, вона перетворюється в міні-колодязь і набирає всередину себе води. А коли вдарять морози, трубу, що говорять, «зрізає». Лопається вона якраз за рівнем води в ній. Тому вкрай необхідно закривати труби зверху від попадання вологи.

Стовпи з металевих труб. Мабуть, хіт популярності. Вкрай надійні, міцні, дуже технологічні (приварити до них можна все що хочеш), служать багатьма десятиліттями. Загалом то і не смертельно дороги за ціною. Навіть в разі потрапляння в них води не зрізаються, а просто лопаються де то там внизу. А господар часто про це і не здогадується.

Бетонні стовпи. Використовувати готові пасинки вкрай непродуктивно, з огляду на їх великий ціни. Найчастіше використовують саморобні бетонні стовпи, що відливаються за місцем або виготовляються неподалік. Досить трудомісткі при виготовленні, але недорогі і довговічні.

кирпичный столб киевЦегляні стовпи. Декоративні, але дуже великовагових і в прямому і переносному сенсі. Зазвичай використовують їх ті, хто хоче «по багатому». Надзвичайно дороги, вимагають дуже серйозного фундаменту і взаємної перев'язки між собою за допомогою мелкозаглубленного фундаменту. По суті, являє собою металевий стовп (трубу або пучок арматури), обкладений цеглою. При неправильному пристрої швидко перекошуються, виходять з однієї площини і замість «по-багатому» починають виглядати убого, уособлюючи в собі розруху і запустіння.

Установка стовпів паркану

Спосіб установки визначається характером грунту. Але більшість дачників використовує такий «універсальний» метод установки стовпів для забору. У грунті сверлится буром свердловина (лунка), в неї встановлюється стовп, а вільний простір заливається бетоном. І це вважається надійною установкою. Адже все забетоновано! Але давайте розберемося ...

А за що тримається сам бетон? Так за той же грунт, який ви тільки що з легкість виймали лопатою або буром ... Тому бетон, виявляється, нічого не тримає! Він просто заповнює пустоту, бо грунт ви ніколи не зумієте ущільнити до стану бетону. І простіше це простір просто залити бетоном, ніж трамбувати.

Тому такий спосіб себе виправдовує тільки на легких, піщаних непучиністих грунтах. А пучинистих грунтів все одно що з себе виштовхувати - просто стовп або стовп обмазаний бетоном. Сила пучения така, що вона фундаменти ламає під багатотонними будинками. А стовпчик їй перекосити - раз плюнути.

Деякі дачники бачать захист від здимаються в тому, що намагаються закопатися глибше, нижче рівня глибини промерзання. Та ще влаштувати там якесь спеціальне розширення. У підсумку - жахлива витрата бетону, закопування стовпчика на половину його довжини, безглуздий працю і перевитрата матеріалів. В деякій мірі цей спосіб працює. Але є рішення і трохи краще і дешевше.

столб для забора в киевеЯкщо грунт у вас непучиністих (піщаний), то немає сенсу взагалі зв'язуватися з бетоном. Лунки (свердловини) під стовпи треба свердлити відразу під діаметр стовпчиків (якщо вони циліндричні. Такий спеціальний бур «в розмір» навряд чи обійдеться вам дорожче пари мішків цементу. А вже від якої недолугої роботи по замісу бетону ви себе позбавите! Але такий спосіб вимагає певної навички свердління лунок строго вертикально і строго по лінії.

Є й справді універсальний спосіб установки стовпчиків огорожі на будь-яких грунтах, навіть самих рухливих. І знову таки - без бетону.

В цьому випадку сверлится лунка під стовпчик свідомо ширше діаметра стовпа. Після встановлення стовпа, простір навколо нього не заливається бетоном, а трамбуется дрібним щебенем. Що це дає? Це дає прекрасний дренаж навколо стовпа і заміщення пучинистого грунту (глини, суглинку) на непучиністих.

А це означає, що на стовп не діятимуть ніякі «ворожі» йому сили. Замість того, що б героїчно протистояти пученію методом надмірного заглиблення і пристроєм анкерних пристроїв, ми просто усунули саму причину проблем!

На відміну від першого, «бетонного» випадку, коли грунтові води зустрічають у вигляді бетону нездоланну перешкоду, і при замерзанні взимку прагнуть його виштовхнути на поверхню, у другому випадку, вони безперешкодно йдуть вниз, на глибину нижче промерзання. Де благополучно дренируются природним чином. І не роблять на стовпчик ніякого впливу.

В інтернет ви можете зустріти безліч тим, в яких обговорюється це питання. "Як же так? Начебто і закопав глибоко. І анкер влаштував. Чому повело стовпчик? » На що йому відповідають - треба ще глибше! Треба ще анкерістее! Насправді - не треба! А треба осушити грунт навколо стовпчика і зробити його непучиністим. Щебенева подушка виконує роль дренажу.

При цьому важливо, що б лунка була глибше, нижче глибини промерзання. А ось глибина занурення стовпчика вже не так важлива. 1/3 його довжини буде більш ніж достатньо. І стояти він буде вельми міцно і надійно. Тому ви просто не знайдете таких тем в будівельних форумах «утрамбували стовпчик щебенем, а його покіс або виперло». Тому що цього просто бути не може.

Теж саме стосується і цегляних стовпчиків. Що б вони стояли непорушно, під їх фундаментом необхідно зробити дуже якісний дренаж.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Позвонить
+38(067)404-96-51 +38(050)213-29-73 +38(044)209-34-33

\